Uspješno završen Time Project u Ceriću

Autor: Marica Jurec, 6. 12. 2016.

Učenici 2. razreda iz Cerića i ove su godine sudjelovali u projektu „This is our Time“ s još gotovo 100 drugih škola iz više od 40 država svijeta.

To je projekt koji potiče višejezičnu interkulturnu globalnu komunikaciju među učenicima diljem svijeta. Razvijen je u suradnji s UNESCO Associated Schools Project Network (ASPnet) i pokrenut u spomen na 50. godišnjicu UN-a i UNESCO-a 16. studenog 1995., a trenutno je organiziran od strane Time Project Headquarters iz Kanade te u suradnji s Taking It Global for Educators.

Ove se godine održao 21. put.
Projekt kroz 24 sata nudi niz aktivnosti kao što su: Local Activities, Design a Clock, Lesson on Time, This is My Neighbourhood – Esartes Suchitoto, Time Gallery. Time Line, Local Activities around Human Rights, Unit the Nations, Video Conferencing, Blogging.

Projektne aktivnosti u Ceriću trajale su cijeli studeni. Ove godine odabrana je aktivnost „Design a Clock“. Učenici su učili o vremenu, upoznali uru i jedinice za mjerenje vremena te naučili očitavati vrijeme na uri. Zatim su izradili svoje ure.

Projekt je završio videokonferencijom s vršnjacima iz Kanade gdje su učenici pokazali svoje ure, te razgovarali o školskom životu u Kanadi i Hrvatskoj, kućnim ljubimcima, sportovima i slobodnom vremenu, tradicionalnoj hrani i prirodnim ljepotama. Kako se komunikacija odvijala na engleskom jeziku u pripremi i vođenju videokonferencije učenicima i učiteljici pomogla je učiteljica Marinela Ivić. Djeci iz Kanade jako se svidjela naša domovina te su poželjeli doći u Hrvatsku na odmor.

Više o projektnim aktivnostima potražite na razrednoj stranici - http://2razredceric.weebly.com/this-is-our-time.html

« Svibanj 2017 »