Dramski uspjesi na Međuopćinskoj smotri LiDraNo

Autor: Administrator , 1. 2. 2017.

Međuopćinska smotra LiDraNo 2017. za  dramsko-scenski  izraz održana je u OŠ Josipa Lovretića u Otoku koja svake godine dočekuje ljubitelje dramskoga izražavanja raskriljenih ruku.

Na susretu su se okupili učenici i mentori iz 13 osnovnih škola Vukovarsko-srijemske županije, prikazano je 13 pojedinačnih i 5 skupnih izvedbi među kojima je povjerenstvo odabralo najbolje za Županijsku smotru LiDraNo koja će se održati sredinom veljače.

Našu školu su predstavile dvije izvedbe i obje su kvalitetom zavrijedile biti među odabranima za nastavak natjecanja na LiDraNu.

Dramsko- scenska igra „Zašto zimu zimom zovu“ odiše vedrinom, razigranošću, maštovitim stvaralačkim rješenjima u kreiranju prizora, svi članovi dramske ekipe komponiraju ritmičnu suigru aktivno i uživljeno do samoga kraja na radost i oduševljenje gledatelja. Mali glumci, učenici 3. razreda sa svojom učiteljicom Brankom Krvavac koja je ujedno i autorica teksta, ostvarili su veliki uspjeh. Čestitamo i ne sumnjamo u nastavak uspješnoga predstavljanja uživajući u začudnom zaigranom svijetu domišljate dramsko - scenske igre.

Lada Sente, učenica 7. razreda i višegodišnja uspješna sudionoca LiDraNa,  potvrdila je svoje glumačko umijeće izvodeći monolog utemeljen na ulomcima iz romana „Bijeli dimnjačar“ Anice Gjerek i Maje Gjerek Lovreković. Kroz monolog nas Lada poziva na otkrivanje tajnovitih dubina i potiče na promišljanje o spoznaji tajne. Može li se tajna izraziti riječima? Tajna je u Ladinom talentu i dugogodišnjem radu s učiteljicom mentoricom Evom Dakić.

Naši izvođači su ponovo potvrdili kako odazivi dramskim izazovima ispunjavaju neslućenim stvaralačkim zadovoljstvom.

« Travanj 2017 »