Film Anka

Autor: Klaudija Wild, 29. 3. 2017.

Kreativnost i mašta djece je pravo bogatstvo, no potreban je veliki trud to zadržati i razvijati u odrasloj dobi. Film je odličan spoj različitih umjetnosti u kojem, uz napredak tehnologija, vizualizaciji naše mašte nema kraja. Učenici petih i šestih razreda su sa svojim razrednicama i predmetnim nastavnicama prisustvovali projekciji filma Anka.

Uzbuđenje i željno iščekivanje filma počelo je prvoga dana kada su učenici čuli za taj prijedlog. Konačno su dočekani suncem okupani dani i odlazak u kino s prijateljima. Svi smo odrasli na knjigama Mate Lovraka, njegov dječji roman Vlak u snijegu postao je klasik, pa smo imali velika očekivanja  od ovog filma. Došavši u Vukovar, kratkom šetnjom uputili smo se prema kinu. Teško je zamisliti gledanje filma bez ukusnih kokica i osvježavajućeg napitka pa nam je to bila prva postaja. Nakon toga smo se smjestili u kinodvoranu i započeli s gledanjem filma. Svi su s velikim zanimanjem pratili radnju od prve do zadnje minute, a posebno je bilo živo nakon filma kada su svi iznosili svoje komentare i dojmove. Pozitivna, bajkovita priča potaknula je na gledanje pozitivne strane života kada se ne osjećamo najbolje. Ugodan razgovor o filmu, likovima nastavio se tijekom šetnje ulicama Vukovara. Obilazak užega centra grada zasladili smo ukusnim sladoledima. Ubrzo je naš izlet završio i uputili smo se svojim kućama. Iako naši učenici vole svoje školu lijepo je ponekad promijeniti okruženje i način učenja. Svakako će nam ovaj film poslužiti kao jako dobar predložak za zadatke na nastavi i proširivanje znanja učenika. Vjerujemo da su i da će drugi učenici uživati u gledanju filma Anka kao i mi te da će film pridonijeti većoj čitanosti istoimenoga romana književnika Mate Lovraka. Neki učenici su nakon filma bili motivirani za čitanje knjige što je veliki uspjeh filma.

Do sljedećih izleta i lijepih uspomena, maštajmo!

« Listopad 2017 »

VREMENICI 2017/2018.