HIPPO OLIMPIJADA
Autor: Ninoslava Dolić, 7. 2. 2020.

Treću godinu za redom u našoj će se školi održati Hippo olimpijada, međunarodno natjecanje iz engleskog jezika.

Hippo olimpijadu organizira GLOBAL HIPPO ASSOCIATION, neprofitna organizacija osnovana 2012. Njihova je svrha promicanje važnosti znanja engleskog jezika i spajanje djece iz različitih država.

Njihov je moto ''Engleski bez granica''. To je olimpijada koja promovira engleski jezik, potiče učenike iz cijelog svijeta da se natječu u znanju engleskog jezika i poboljšava suradnju između učitelja. Olimpijada potiče razvoj zajedničkog osjećaja identiteta i integracije i služi kao uzor mladim ljudima koji žive zajedno kao jedna zajednica. Glavni cilj je stvaranje i njegovanje prijateljskih odnosa, međunarodnog razumijevanja i duha sportskog natjecanja među mladima zainteresiranim za engleski jezik iz cijelog svijeta.

Prva olimpijada na engleskom jeziku u organizaciji GLOBAL HIPPO ASSOCIATION održana je 2013. godine na kojoj je sudjelovalo oko 5000 sudionika iz 6 zemalja i 43 finalista.

35.500 kandidata iz 40 zemalja sudjelovalo je na Hippo olimpijadi 2019., a 150 učenika natjecalo se u posljednjem krugu. Olimpijadu vodi osoblje GLOBAL HIPPO-a, iskusno u organiziranju i vođenju jezičnih olimpijada.

Osma međunarodna olimpijada engleskog jezika održat će se 2020. i otvorena je za učenike i škole širom svijeta. Kotizacija koju svako dijete mora uplatiti iznosi 40,00 kuna a plaća se prije školskog natjecanja i više se ne plaća čak i ako učenik prođe na državno polufinale ili na međunarodno finale koje se održava u Italiji.

2018. godine je po prvi put održano Hippo natjecanje u našoj školi  na kojem je sudjelovalo 16 učenika, od kojih je troje prošlo na državno polufinale koje se održalo u Osijeku. 2019. godine je održano po drugi put, sudjelovalo je 22 učenika, a šest ih je prošlo na državno polufinale u Osijeku. 2020. godine prijavilo se čak 36 učenika i nadamo se što većem prolazu na državno polufinale u Osijeku, kao i prolasku na međunarodno finale koje se održava u Italiji.

Kategorije u kojima se naši učenici natječu su:

Little Hippo – učenici 3. razreda

Hippo 1 - učenici 4. i 5. razreda

Hippo 2 - učenici 6. razreda

Hippo 3 - učenici 7. i 8. razreda

Natjecanje će se održati u petak 21.02.2020. u vremenu od 11 do 16 sati, prema sljedećem rasporedu:

11:00 – 12:00 Little Hippo

12:15 – 13:15 Hippo 1