Najkvalitetniji i najuspješniji učitelji, nastavnici i stručni suradnici promovirani u zvanje mentora i savjetnika

Autor: Dobrila Ereš, 25. 2. 2016.

Na svečanosti u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu 11. i 12. veljače 2016. godine u zvanje mentora i savjetnika promovirano je 519 najkvalitetnijih i najuspješnijih odgajatelja, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika iz predškolskih ustanova te osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske.

Među promoviranim u zvanje savjetnika bile su učiteljice razredne nastave iz naše škole Sanja Lovrić i Miroslava Vekić.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Predrag Šustar promoviranim se obratio pismom koje je započeo iskrenim čestitkama i zahvalom.

Odluku o napredovanju u zvanje svima promoviranima uručila je ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković, ističući da kvalitetno obrazovanje nije moguće  bez stručnih odgovornih i kvalitetnih odgojno-obrazovanih radnika. Uz čestitke na promaknuću i zahvalu za predan i odgovoran rad s učenicima ravnateljica Agencija istaknula je da su promaknuti odgojno-obrazovni radnici entuzijasti, koji s mnogo strasti, truda, zalaganja i ljubavi pristupaju svome poslu. - Ulaskom u učionicu svakim ste danom na testu sposobnosti i svaki dan potvrđujete svoju predanost, znanje, požrtvovnost obavljajući ovaj iznimno lijep, odgovoran i težak posao - naglasila je Jadranka Žarković- Pečenković.

Iako nažalost u društvu njihovo zalaganje i rad često nisu dovoljno cijenjeni, ni statusno i materijalno, svečanom promocijom u položajna zvanja Agencija za odgoj i obrazovanje i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta žele pokazati da se ipak prepoznaju i nagrađuju oni najkvalitetniji i najuspješniji.

Ocjenu rada učitelja daju ravnateljica škole na osnovi praćenja rada učitelja uz suglasnost učiteljskog vijeća i stručno-pedagoški nadzornik Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Ponosni smo na naše učiteljice Sanju Lovrić i Miroslavu Vekić  koje su  dobile  priznanje za svoj dugogodišnji, uspješan i kreativan odgojno-obrazovni rad.

Iskrene čestitke učiteljicama Sanji i Miroslavi za napredovanje u zvanje učitelja savjetnika.

Priloženi dokumenti:
large_img_154879.jpg (21.85 KB)