Uspjeh na županijskom LIDRANU 2016

Autor: Klaudija Wild, 7. 3. 2016.

Ovogodišnji dramsko-scenski dio Županijske smotre LiDraNo učenika osnovnih i srednjih škola je održan u Gradskom kazalištu “Joza Ivakić” u Vinkovcima 29. veljače 2016.

Sudionici su se predstavili raznovrsnim kvalitetnim pojedinačnim i skupnim izvedbama, a povjerenstvo predvođeno predsjednicom prof. Višnjom Sorčik i državnim izbornikom, poznatim redateljem i glumcem Marijom Kovačem, imalo je težak zadatak izbora za državnu razinu.

Našu školu su vjerodostojno predstavljale dvije izvedbe. Lada Sente je  ponovo originalno i samouvjereno izvela monolog „Au, baš nezgodno“ Sanje Pilić potvrđujući svoju izvrsnost, osim u mnogočemu, i u pretjerivanju.

Dramsko- scenska igra „Ništa ili se samo tako čini“ povela je ekipu u izazovno prelaženje granica eksperimentirajući elementima izražavanja, a odlukom povjerenstva nalazi se među tri predložene izvedbe za državnu razinu.

Tko će od predloženih skupnih scenskih nastupa ići na Državnu smotru, saznat će se tek onda kada državni izbornik Mario Kovač pregleda nastupe iz četiriju slavonskih županija.

Glumačka je ekipa imala čast sudjelovati u emisiji „Stigla je pošta“ Hrvatskoga radija u petak, 4. ožujka, a materijal je snimljen neposredno nakon nastupa na Županijskom LiDraNu.

Članovi dramske skupine su:

Iva Čolak, Dora Hranić, Antonela Nedoklan, Ivana Slaviček, Nika Šušnjara (6.r.)

Petra Cikač, Matej Jurec, Mihael Maslov, Josipa Slaviček i Vlatka Voćanec (7.r.)

Čestitamo glumcima na odvažnosti, spremnom odzivu na dramske izazove i ustrajnom traganju za novim dramskim rješenjima i njihovoj mentorici Evi Dakić.

Ravnateljica škole

« Studeni 2017 »