Terenska nastava 3. razreda

Autor: Klaudija Wild, 7. 3. 2016.

Učenici trećih razreda OŠ Zrinskih Nuštar te područnih škola Marinci i Cerić sa svojim učiteljicama M. Marošević, J. Rožman, A. Leko , M. Lesandrići i  M. Špoljarić u četvrtak 3. ožujka zaputili su se u obilazak istoka naše županije.

Obišli smo i upoznali se s radom i gospodarskom djelatnošću tvornice obuće Borovo. Posebno nam je bilo zanimljivo promatrati proces proizvodnje cipela i povijesni pregled obuće kroz nekoliko desetljeća.

Nova saznanja o našoj županiji i zanimljivosti vezane za  njezine znamenitosti  podijelio je s nama županov savjetnik gospodin Grgo Krajina, primivši nas u Velikoj županijskoj vijećnici. Postavljajući djeci pitanja i uključujući ih u raspravu, zaključio je da posjeduju zavidno  znanje, a oduševili su ga postavljajući brojna i zanimljiva pitanja na koja je odgovarao.

Prošetali smo se do križa na ušću Vuke u Dunav gdje smo se fotografirali i uživali u pogledu na tu veliku i moćnu rijeku. Posjet Muzeju Vučedol sve nas je nakratko vratio u povijest. Uživali smo promatrajući multimedijske prikaze života Vučedolaca  kao i iskopina koje nam je predstavio arheolog. Putovanje smo nastavili prema Iloku. Obišli smo dvorac Odeschalchi, njegovu utvrdu i crkvu sv. Ivana Kapistrana.

Na kraju smo se zaputili u obiteljsku vinariju Knezović gdje nas je enologinja upoznala s vrstama i procesom nastanka vina. Izlet smo završili u kušaonici gdje smo si sami iz bačve točili domaći sok od grožđa. Puni lijepih iskustava, sretni i nasmijani jedva smo čekali ispričati roditeljima što smo sve vidjeli, doživjeli i naučili.

« Rujan 2017 »

Kraj školske godine!