Energetska obnova škole

Autor: Administrator , 20. 4. 2016.

19. travnja 2016. godine ravnateljica škole Dobrila Ereš u Ministarstvu graditeljstva i prostornog uređenja potpisala je s ministrom Lovrom Kuščevićem ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava pod nazivom "Izrada projektne dokumentacije za energetsku obnovu zgrade škole i dvorane Osnovne škole Zrinskih Nuštar".

Škola se u srpnju 2015. godine prijavila na natječaj koji su zajednički pokrenuli Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja i Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost pod nazivom „ Energetska obnova zgrada javnih ustanova koje obavljaju djelatnost odgoja i obrazovanja“. Provedbom Projekta u našoj se školi procjenjuje smanjenje potrošnje toplinske energije za grijanje za 25%. Projektom su predviđene sljedeće mjere radi postizanja veće učinkovitosti:

•       Toplinska izolacija vanjskog zida (fasada)
  •       Toplinska izolacija stropa prema negrijanom tavanu
  •        Zamjena vanjske stolarije
  •        Ugradnja kotla na biomasu (pelete)
  •        Ugradnja termostatskih ventila

Projekt će većinom biti financiran iz Europskog fonda za regionalni razvoj, ali i uz potporu Ministarstva i  Županije.

Radujemo se energetskoj obnovi naše škole, ali i ukazanoj prilici kojom ćemo uštedjeti na potrošnji toplinske energije i poboljšati uvjete rada u našoj školi.

Kraj školske godine!

« Lipanj 2017 »