Međunarodni dan obitelji u Ceriću

Autor: Klaudija Wild, 24. 5. 2016.

Prvaši iz Cerića u ponedjeljak 16. svibnja 2016. Zajedno sa svojom učiteljicom Maricom Jurec obilježili su Međunarodni dan obitelji uključivši u razredne aktivnosti svoje mame. Tako su svi zajedno sudjelovali u projektu UHURN Zvono Dan obitelji.  Učenici su veoma ponosno za ruku uveli svoje mame u učionicu i s velikim uzbuđenjem strpljivo rješavali zadane zadatke dokazujući mamama koliko toga mogu sami.

Prvi zadatak bio je smisliti Priču iz čarobnjakova šešira, zapisati je pisanim slovima, a zatim i naglas pročitati.

Drugi zadatak bio je napraviti 10 koraka do sreće. Trebalo je riješiti 10 matematičkih zadataka i pomoću rezultata pravilnim redoslijedom složiti poruke na stepenice. U oba zadatka mame su bile kontrolori dječjeg rada.

Slijedio je ples uz pjesmu Happy, a nakon toga listić Moja obitelj je naj. Učenici su sa svojim mamama pisali po čemu su članovi njihove obitelji naj, a zatim listić ukrasili po želji.

Na kraju ovog integriranog dana svi zajedno smo naučili pjevati pjesmu Arsena Dedića Čemu služe roditelji.

Ovo je deseti projekt koji je proveden ove školske godine u prvom razredu i treći u kojem su aktivno sudjelovali i roditelji. Svi su jako zadovoljni ovakvim načinom rada koji će se nastaviti i u drugom razredu.

Više informacija o ovom danu potražite na -  http://1razredceric.weebly.com/dan-obitelji.html

« Prosinac 2017 »

VREMENICI 2017/2018.