Učiteljica Marica Jurec osvojila ISE Oscara koji ju vodi na stručno usavršavanje u Grčku

Autor: Klaudija Wild, 7. 7. 2016.

Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet u sklopu projekta Inspiring Science Education (ISE) organizirala je natjecanje u implementaciji ISE scenarija učenja „ISE Oscar za scenarij, režiju i film“ .

Prema definiranim kriterijima ISE scenarij učenja u svoju nastavu najbolje je implementirala i u videu prikazala naša učiteljica Marica Jurec. Ona je u okviru projekta „Dani otvorenog uma“ osmislila integrirani nastavni dan pod nazivom „Igrajmo se vodom i učimo“.  Nagrada je stipendija za sudjelovanje u ovogodišnjoj Ljetnoj akademiji za učitelje u Grčkoj od 10. do 15. srpnja.

Cilj natjecanja bilo je realiziranje podučavanja uz ISE scenarij učenja te režiranje i izrada videa, tj. kratkog filma kojim se ono prezentira. Natjecanje je organizirano s ciljem poticanja kvalitetne implementacije digitalnih ISE scenarija učenja i povećanja interesa za tzv. STEM područje.

Kriteriji za evaluaciju prijava na natjecanje bili su:

opći dojam o inovativnosti i zanimljivosti zamišljenog podučavanja temeljem korištenog scenarija učenja
usklađenost podučavanja s istraživačkim učenjem te korištenje digitalnih alata
poticanje interesa učenika za STEM područje
dojam motiviranosti i zainteresiranosti učenika.

Ocjenjivački sud kojeg su činila četiri CARNetova stručnjaka za e-učenje evaluirala su pristigle prijave u dvije faze. U prvoj fazi svaki član je rangirao od 5 do 10 najboljih prijava temeljem kriterija čime se utvrdio popis finalista. U sljedećem krugu svi članovi ocjenjivačkog suda pregledali su prijave finalista, te jednoglasno donijeli odluku o pobjedniku.

Više o projektu i nagrađeni film pronađite na sljedećem linku - http://1razredceric.weebly.com/dani-otvorenog-uma.html

« Prosinac 2017 »

VREMENICI 2017/2018.