Zagrebu u pohode

Autor: Andrea Leko Slošić, 7. 10. 2016.

Učenici četvrtih razreda OŠ Zrinskih Nuštar, uključujući i učenike PŠ Cerić i Marinci, zajedno sa svojim učiteljicama i vjeroučiteljicom posjetili su glavni grad Republike Hrvatske.

Ranojutarnjim vlakom 4. listopada 2016. u veselom i vedrom ozračju, započeli su svoje putovanje. Zagreb nas je počastio sunčanim zrakama pa smo skladnim koracima prošetali njegovim ulicama.

Provozali smo se uspinjačom i tramvajima, posjetili Muzej grada Zagreba i Gornji grad. Lijepo su nas primili i u zgradi Hrvatskoga sabora. Učenici su se iskazali u davanju konstruktivnih savjeta, predlagali zakone i smjestili se na trenutak u udobne saborske fotelje.

Prateći mirise velegrada, prolazeći labirintima gradske vreve, došli smo i do glavnoga zagrebačkoga trga posvećenoga hrvatskom banu Josipu Jelačiću. Obišli smo najmonumentalniju sakralnu  građevinu u RH, zagrebačku katedralu. Veselim koracima došli smo i do prekrasnoga Botaničkoga vrta. Upoznali smo različite biljne vrste iz svih krajeva svijeta. Najviše su nam za oko zapele biljke mesožderke.

Gladni i pomalo umorni obradovali smo se ukusnoj večeri nakon koje smo se prepuni doživljaja i novih iskustava sretno uputili svojim domovima.

« Studeni 2017 »

VREMENICI 2017/2018.