Akcija solidarnosti- Učini korak naprijed

Autor: Sanja Lovrić, 24. 10. 2016.

Dana 17. listopada Odlukom Ujedinjenih naroda obilježava se diljem svijeta Međunarodni dan borbe protiv siromaštva i socijalne isključenosti.

Svrha je njegova obilježavanja različitim se akcijama solidarizirati s ljudima koji žive u siromaštvu.

Učenici drugog razreda odlučili su se uključiti u ovu akciju i učiniti nešto, osim podizanja razine svijesti u razumijevanju  globalnog problema siromaštva. Makar je naša pomoć skromna obradovala je jednu obitelj, a nama srca ispunila toplinom.

Siromaštvo je globalni problem današnjice.Svaki osmi čovjek na svijetu svake večeri zaspi gladan. Nažalost, ni Hrvatska nije izuzetak od crne svjetske statistike. Svjedoci smo kako je u posljednjih nekoliko godina, uslijed raznih ekonomskih kretanja i nestabilnosti diljem svijeta, i Hrvatsku zahvatio rast broja siromašnih osoba, posebice u Slavoniji. Činjenica je da siromaštvo ne poznaje granice dobi, spola, vjere ili regije. Podaci pokazuju kako se broj djece u Republici Hrvatskoj, koja ovise o socijalnoj pomoći, unazad dvije godine povećao za 10%.. "Oni koji pate od gladi, siromaštva i poniženja trebaju više od toplih riječi podrške i suosjećanja"

« Rujan 2017 »

Kraj školske godine!