Blago danu koji počne mirisima kruha...

Autor: Ružica Miškić, 27. 10. 2016.

Povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, 21. listopada 2016., učenici prvog a i b  razreda matične škole posjetili su privatnu pekarnicu obitelji Biraj.

Željeli smo vidjeti kako nastaje kruh i ostali pekarski proizvodi. Djelatnici pekare pokazali su nam kako se i od čega zamijesi tijesto te gdje se i kako peče kruh.

Velikodušno su nas primili i u veseloj atmosferi pokazali proces nastajanja kruha, raznih peciva pa čak i bureka.

Učenici su s velikim zanimanjem, a zatim i  znatiželjnih pitanja slušali i pratili pekaricu koja je svoje izlaganje prilagodila njihovom uzrastu i time ih upoznala s ljepotama i teškoćama pekarskog poziva. Čudili su se velikim pećnicama, mješalicama i strojevima. Učenici su u znak zahvalnosti izrecitirali pjesmicu „Pred pekarnicom“ i izmamili osmijeh djelatnica. Na kraju samog posjeta počastili su nas ukusnim kiflicama.

U učionice smo se vratili bogatiji za novo znanje i doživljaj pekarskog poziva.

I učenici 3.a i 3.b zajedno sa svojim učiteljicama Brankom Krvavac i Miroslavom Vekić obilježili su Dane kruha. Svoj skromni prilog prosljedili su u socijalnu kuhinju, jer su oni sada već veliki i socijalno osvješteni. Znaju da u njihovoj blizini žive i oni kojima je pomoć itekako dobro došla. Zato su ove školske godine Dan kruha obilježili skromno, uz šniticu kruha namazanu sa svinjskom masti, soli i crvenom paprikom.
Sinonim za gladne, a njima mnogima novo jelo, koje neki do sada nisu nikad ni probali !!!!

Za kraj ovog izvješća poklanjamo svim pekarima prigodnu pjesmu „Blago danu koji počne mirisima kruha“.

« Listopad 2017 »

VREMENICI 2017/2018.