Kreativni laboratorij

Autor: Josipa Mamužić, 25. 9. 2017.

OŠ Zrinskih od ove školske godine uključena je u projekt: Kreativni laboratoriji - projekt poticanja darovitosti učenika osnovnih škola u Slavoniji. Koordinator projekta je Osnovna škola „Ivan Filipović“ Račinovci, a partneri na projektu su OŠ "Ivan Meštrović" Drenovci, OŠ Ladimirevci te naša škola OŠ Zrinskih Nuštar.

Vrijednost projekta je  953.100,56 kn i trajat će 2 godine  od srpanja 2017. do lipanja 2019. godine. Kako se rad s darovitom djecom u naškoj školi provodi već nekoliko godina, u projektu će naša škola imati mentorsku ulogu. Savjetovanjem, primjerima dobre prakse i daljnjim educiranjem imat ćemo priliku pomoći drugim školama da pokrenu rad s potencijalno darovitom djecom, ali i da nadogradimo vlastita znanja. Izvrsna je ovo prilika i za naše učenike koji će moći prezentirati vlastite ideje i pokazati sposobnosti. Ciljevi projekta su ojačati kapacitete nastavnog i stručnog osoblja u području identifikacije i poticanja darovitosti učenika i izraditi i provesti individualizirane programe rada te nove metode i oblike rada, praćenja i poticanja (potencijalno) darovitih učenika.

Ovo je prvi školski projekt u kojem će se okušati naši učitelji i stručni suradnici, a kojeg sufinancira Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.

« Listopad 2017 »

VREMENICI 2017/2018.