Večer matematike

Autor: Željko Brčić, 8. 12. 2017.

Hrvatsko matematičko društvo je u četvrtak, 7. prosinca, već petu godinu za redom organiziralo Večer matematike. Kao i svake godine do sada, u provedbu te manifestacije uključila se i naša škola. Učiteljice i učitelji matematike i razredne nastave pripremili su materijale za radne centre, a nekim su učenicima u radu pomagali i njihovi roditelji.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. U školama, dječjim vrtićima i fakultetima diljem cijele Republike Hrvatske popularizira se matematičku znanost te pokazuje koliko je matematika lijepa i zabavna.

Prošlogodišnja Večer matematike pokazala se iznimno uspješna s više od 80 000 sudionika iz petstotinjak dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola iz cijele Republike Hrvatske, a ove godine očekuje se još veći broj sudionika.

Iz godine u godinu, broj sudionika na Večeri matematike raste i u našoj školi. Prve godine bilo je 223 sudionika, a do prošle godine taj je broj narastao na čak 371 sudionika. Treba naglasiti da su u provedbu Večeri matematike u našoj školi uključeni predstavnici svih razreda – 17 razredne i 12 predmetne nastave.

Prema riječima samih učenika, Večer matematike je iznimno zanimljiva i korisna. Vidimo se i dogodine na Večeri matematike, prvoga četvrtka u prosincu!

Uskoro ćete moći vidjeti djelić atmosfere s ovogodišnje Večeri matematike u našoj u foto-galeriji.

« Prosinac 2017 »

VREMENICI 2017/2018.