Ukupno: 532037

Veliki uspjeh naše učenice Lade Sente – sudjelovat će na državnom natjecanju LiDraNo 2015.
Autor: Dobrila Ereš, 11. 2. 2015.

Naša učenica Lada  Sente, 5.b razred,  bila je najuspješnija na županijskoj  smotri LiDraNo 2015. za dramsko - scenski izraz održanoj  5. veljače  u Gradskom kazalištu „Joza Ivakić“ u Vinkovcima. Na smotri su sudjelovali učenici  iz 18 osnovnih i 3 srednje škole Vukovarsko – srijemske županije.

Lada Sente je iskusna glumica koja se dokazala još na svom prvom LiDraNu u prvom razredu zavrijedivši nastup na zatvaranju državne smotre u Šibeniku, a ta čast pripada samo najizvrsnijima. Nakon toga slijedio je kontinuirani dramski razvoj, no nove odredbe AZOO nisu dopustile ( i još uvijek ne dopuštaju) učenicima nižih razreda OŠ pojavljivanje na državnoj razini.  Sada je Lada 5. razred, i ponovno putuje na državni LiDraNo sa svojom mentoricom učiteljicom Evom Dakić  koji će se ove godine održati u Primoštenu. Lada je svestrana darovita djevojčica koja svakodnevnim kreativnim aktivnostima potvrđuje kako se, uz postojeće talente, ustrajnim radom ostvaruju ciljevi i postiže uspjeh. Marljiva, originalna, predana u kreativnom stvaranju ostavila je osobiti trag na dosadašnjim dramsko- scenskim susretima. Stoga njezin razvojni put može s pravom nositi naziv „Ladrano“, kako je to dosjetljivo osmislio njezin tata koji vjerno kamerom bilježi sve dramsko- scenske izvedbe i pohranjuje ih u riznici dramskoga izražavanja.

Iskrene čestitke Ladi i njezinoj mentorici učiteljici Evi Dakić.

Osim Lade na LiDraNu su sudjelovali naši učenici  2. razreda iz PŠ Cerić i učenici  5.i 6 razreda  sa skupnim nastupima.

Drugašice iz Cerića: Nika Breški, Darija Babinčak, Dinka Krajinović, Tena Monar, Željka Penić, Petra Podoreški i Tara Rončević zavladale su kazališnim prostorom uvjerljivo i hrabro zadobivši simpatije svih članova povjerenstva na čelu s državnim izbornikom Mariom Kovačem koji je za njih imao samo riječi pohvale istaknuvši i izvrsna redateljska rješenja njihove učiteljice Jasne Rožman.

Između 12 skupnih nastupa osnovnih škola, tri su ušla u najuži izbor za državni LiDraNo u Primoštenu. Pretpostavljate da se radi o izvedbi naših učenika 5. i 6. razreda koji zavrjeđuju da ih još jednom poimence istaknemo: Iva Čolak, Dora Hranić, Antonela Nedoklan, Ivana Slaviček, Nika Šušnjara, Petra Cikač, Ivor Dakić, Matej Jurec i Josipa Slaviček. Za nastup ih je pripremala učiteljica mentorica Eva Dakić koja izvrsno, kreativno i s puno ljubavi njeguje dramsko-scensko stvaralaštvo kod svojih učenika.

Mario Kovač, državni izbornik će donijeti konačnu odluku kada pregleda sve izvedbe koje pripadaju izbornom području za kojega je zadužen, a obuhvaća četiri županije. Bez obzira na njegovu odluku, cilj je ostvaren u samom kreativnom procesu oslobađanja dramskih  izražajnih sposobnosti i aktiviranja stvaralačke mašte. Najoriginalniji ostvaraji su nastali upravo na tom putu u kojemu smo zajedno uživali, a njihova osnovna odlika je neponovljivost.

Ponosni smo na uspjeh naših učenika i  svima im još jedanput  čestitamo.

Ravnateljica škole