Vježba evakuacije uslijed požara

Autor: Administrator , 26. 5. 2016.

U srijedu 25. svibnja 2016. provedena je pokazno - terenska vježba civilne zaštite " Požar u OŠ Zrinskih Nuštar 2016."  V ježba se provodi na lokalnoj razini i organizator je Općina Nuštar. Vježbom je prezentirano djelovanje rada i mogućnosti dijela operativnih snaga sustava civilne zaštite na općinskoj i županijskoj razini.Općina je vježbu organizirala u suradnji s: OŠ Zrinskih Nuštar , Dobrovoljnim vatrogasnim društvom Nuštar, Područnim uredom za zaštitu i spašavanje Vukovar, Gradskim društvom crvenog križa Vinkovci, Hrvatskom gorskom službom spašavanja Vinkovci, Zavodom za hitnu medicinu Vukovarsko - srijemske županije i Policijskom upravom naše županije( postaja Vinkovci ).

Cilj vježbe je bio provjera Plana evakuacije i  spašavanja osnovne škole, osposobljenost djelatnika i učenika škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija, provjera osposobljenosti dijela operativnih snaga sustava civilne zaštite u gašenju i spašavanju većeg broja osoba iz objekta zahvaćenog požarom. Zaključak je svih sudionika da je vježba uspješno provedena.

Na kraju vježbe nekoliko učitelja uspješno je  ugasilo početni požar aparatom za  gašenje.

Kraj školske godine!

« Kolovoz 2017 »