> PŠ Cerić

Dan sigurnijeg Interneta u Ceriću

Autor: Marica Jurec, 11. 2. 2015.

Dan sigurnijeg Interneta obilježili su i četvrtaši PŠ Cerić.

Razgovarali smo o digitalnim medijima, koliko i kako ih učenici koriste u svakodnevnom životu te nasilju putem digitalnih medija. Učenici su pokazali vrlo visoku zainteresiranost za učenje o nasilju i opasnostima Interneta i tijekom sata su bili iznimno aktivni i motivirani za rad. Jako dobro su znali izdvojiti dobre i loše strane digitalnih medija i bili vrlo realni i samokritični u razgovoru o korištenju računala.

Pogledali smo film Sanjarenje te smo razgovarali o nasilju putem digitalnih medija. Bilo mi je drago čuti kako moji učenici nisu imali loših iskustava kao djevojčica iz filma i kako je samo jedan učenik primio neprimjerenu poruku nepoznate osobe na Facebooku. Tijekom gledanja filma i razgovora primijetila sam kako su se učenici koji su inače skloni ruganju drugima u razredu i na putu od škole do kuće postidjeli bez da smo ih prozvali ili pogledali. Nadam se kako će pouke ovoga filma biti poticaj njima, a i svim ostalim učenicima kako se ne treba ponašati i kako se osjećaju njihove žrtve.

Nakon toga pogledali smo film Društvene mreže te sam pokazala učenicima na koji će način zaštiti svoj Facebook profil.

Sve materijale za rad pronašla sam na stranicama www.petzanet.hr.

U završnom dijelu sata poigrali smo se, zabavili i provjerili koliko znamo o sigurnosti na Internetu. Za kviz sam koristila aplikaciju Plickers. Svaki učenik je dobio kod za A, B, C, D odgovore. Pitanja su bila projicirana na platnu. Učenici su podizali kod s točnim odgovorom dok sam ja kodove očitavala aplikacijom na tabletu. Igra je bila zabavna i dinamična i učenici su je odlično prihvatili.

Kako je bilo pogledajte i na fotkama.

« Travanj 2018 »

VREMENICI 2017/2018.