> PŠ Cerić

Stoti dan škole

Autor: Marica Jurec, 12. 2. 2015.

Danas, 12. veljače obilježili smo 100. dan škole.

Stoti dan škole međunarodni je eTwining projekt koji je organizirala Udruga hrvatskih učitelja razredne nastave Zvono u kojem je sudjelovalo više od 100 učitelja sa svojim učenicima iz cijele Hrvatske i susjednih zemalja.

Današnji dan smo započeli i završili himnom projekta Stoti dan školi koji je za tu prigodu napisala i uglazbila učiteljica Višnjica Šestak.

A zatim smo učili o šećeru i kroz nekoliko skupnih aktivnosti istraživali koliko šećera se nalazi u hrani koju jedemo.

Učenici su tijekom prošlog tjedna prikupili oko 100 komada različite ambalaže hrane koju jedu i sokova koje piju.

Na deklaracijama smo tražili količine šećera i zapisivali u tablicu - naziv proizvoda, težina proizvoda, količina šećera u 100 g proizvoda, te preračunavali kolika je količina šećera u tom pakovanju proizvoda.

Nakon toga smo čitali dobivene vrijednosti, pogađali koliko koji proizvod ima šećera i uspoređivali. Pomalo se upoznavali i s postocima.

Nakon toga smo odabrali nekoliko proizvoda koje smo zalijepili na plakat te vagali i uz omot proizvoda zalijepili količinu šećera u 100 g proizvoda.

Iznenadili smo se koliko šećera imaju neki proizvodi, npr. Cedevita, kakao, Vegeta,...

Na kraju smo sve to prezentirali našim prijateljima iz 3. razreda.

Najzanimljiviji podatak o šećeru pronašla je Petra - čovjek tijekom svog života pojede 1,75 t šećera (ili jedan prosječan automobil).

Kako nam je bilo pogledajte na fotkama.

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox
Free digital slideshow customized with Smilebox

« Listopad 2018 »