Aktualna događanja u 2009./10. šk. godini
Autor: Administrator , 14. 6. 2010.

U mjesecu rujnu smo održali 1. sastanak odbora Eko-škole i prihvatili program rada za školsku godinu 2009/10.

2. veljače 2010. godine sudjelovali smo na susretu Eko-škola u OŠ S. A. Radića u Gunji. Tema ovogodišnjeg susreta bila je „Održiva potrošnja“. Naša tema je „Mi to možemo“ – u rad teme bili su uključeni svi djelatnici škole. Prezentaciju su uradili učitelji informatike i školski koordinator Z. Šuvaković, koja je prezentirala temu.

U školi su se tijekom šk./godine obilježavali značajni

eko datumi:

- DANI KRUHA

- DAN VODA

- DAN PLANETA ZEMLJE

- DAN BIOLOŠKE RAZNOLIKOSTI

Učenici 6. razreda sa svojim predmetnim učiteljima Hr. J, G.k, E.j i Vj – prezentirali su „Svatovske običaje našeg kraja.“

Svake godine naši učenici uspješno sudjeluju na Natjecanju Ekološkog kviza „Lijepa naša“ – gdje polučuju dobre rezultate. Ove školske godine bili su 2. i zaostajali su samo jednim bodom manje od prvoplasirane ekipe. Od 12-14. ožujka 2010 sudjelovali smo na državnom natjecanju gdje smo se plasirali među prvih deset u kategoriji osnovnih škola.

U ekipi su sudjelovali:

1. D. Wild 5.

2. T. Tomić 6.

3. L. Mačvanin 7.

4. M. Leko 8.

Mentor Z. Šuvaković

30. travnja obnovili smo četvrti put status Međunarodne Eko-škole – srebrni status.

Certifikat za promicanje ekološke svijesti u školi i široj zajednici dobili su Lj. Benčević,

S. Leko i Z. Šuvaković (školskim koordinatorima)

U razdoblju od 9.4.-30.4. eko patrole obišle su naselja Nuštar, Cerić i Marince – te prebrojile gnijezda roda, tako su se uključile u akciju popisivanja gnijezda roda u Vukovarsko-srijemskoj županiji koje provodi Javna ustanova za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima Vukovarsko-srijemske županije.

Učenici naše škole također vode brigu o uređenju unutrašnjosti i okoliša škole skupa sa svojim učiteljima: likovne kulture, biologije i razrednicima.

Za sve akcije imamo pomoć naše ravnateljice.