preskoči na sadržaj

Osnovna škola Zrinskih Nuštar

Login
Koliko je sati?

 

 

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Vremenska prognoza

Raspored zvonjenja

 

 

SIGURNO NA INTERNETU

Prijevoz učenika

    

NUŠTAR - CERIĆ - MARINCI

NUŠTAR - OSTROVO

eTwinning

"ŠKOLA ZA ŽIVOT"

 

Radno vrijeme

INDIVIDUALNI RAZGOVORI

   

Termini individualnih razgovora razrednika i predmetnih učitelja

 

MOJA ŠKOLA EKO ŠKOLA

JUBILARNI LOGOTIP ŠKOLE

 

UPISI U SREDNJU

 

SLUŽBENI IZVORI INFORMACIJA

Kako se prijaviti?

PRIJAVA U SUSTAV

ODLUKA O UPISU UČENIKA U 1. RAZRED SŠ

KALENDAR ZA UPISE U SREDNJE ŠKOLE

Kalendar - Redoviti kandidati i kandidati izvan redovitog sustava obrazovanja RH

Kalendar - Kandidati s teškoćama u razvoju

Kalendar - Kandidati za upis u razredne odjele za sportaše

REDOVNI UČENICI - PUBLIKACIJA Idemo u srednju!

CARNET Helpdesk KANAL NA VIBERU

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane kandidate, njihove roditelje, razrednike i druge dionike upisnog procesa u srednje škole da se pridruže info-kanalu o e-upisima pokrenutom na Viberu.

Kanal je pokrenuo CARNET Helpdesk, a na njemu ćemo vas obavještavati o svim važnim rokovima i čestim pitanjima koja pristignu na CARNET-ov Helpdesk. Kanalu se možete pridružiti putem ove poveznice ili skeniranjem QR koda:

 

OSTALI IZVORI INFORMACIJA

 

WEBMAIL

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Igre koje su igrali naši stari
Autor: Marija Lesandrić, 22. 4. 2018.

Obilježavajući i slaveći Dan škole odlučili smo otvoriti vrata svima koji su poželjeli vidjeti što smo sve naučili istražujući i radeći na našem ovogodišnjem projektu „Igre koje su igrali naši stari“. Cilj nam je bio oživjeti nekada popularne, a danas zaboravljene, dječje igre koje su obilježile brojna djetinjstva i stvorile lijepe uspomene mnogim generacijama.

 


Za ovaj smo se projekt odlučili jer smo uvidjeli da naši učenici sve manje komuniciraju i sve manje se igraju u prirodi, a sve više osnovnu dječju potrebu za kretanjem i igrom zamjenjuju druženjima i igrama u virtualnome svijetu. Imajući ovo na umu, tijekom cijele nastavne godine istraživali smo kako su se igrali naši djedovi i bake, ugostili smo neke od njih i slušali njihove priče, igrali smo tradicijske igre, izrađivali lutke od prirodnih materijala, pjevali i plesali tradicionalne dječje plesove, a sve s ciljem kako bismo vratili dječji smijeh, galamu i igru na travnjake, dvorišta i ulice. 

Tijekom cijele godine projekt je ostvarivan kao spoj novih saznanja, kreativnosti i umjetničkog izričaja, a sve kroz sinergiju i suradnju učenika, roditelja, baka i djedova, lokalne zajednice i učiteljica. Spoznaje o tradicijskim igrama, plesovima i pjesmama učenici su usvajali terenskom nastavom, stručnim predavanjima, ali su svakako najponosniji na vlastite istraživačke i stvaralačke radove koje su brojnim okupljenim gostima prikazali kroz splet igara, pjesama i plesa uz poneku doskočicu, bećarac i duhovitu pričicu.

Ovom prigodom postavili smo izložbu „Ovdi vrime ko da stoji“ poznatog vinkovačkog  fotografa Zvonimira Tanockog koji se specijalizirao za fotografiranje kulturno-povijesne i prirodne baštine Hrvatske. Izložene fotografije jasno su prikazivale kako je nekada živjelo pitomo slavonsko selo. Osim navedene izložbe predstavili smo i naš zavičajni četverojezični slikovni rječnik kojim pokušavamo očuvati zavičajnu baštinu, osobito posvećujući pozornost zavičajnom govoru jer je on dio našeg kulturnog identiteta.

Iznimno smo ponosni i sretni na ostvarenu suradnju s Kulturno umjetničkom udrugom „Korijeni pustare“ iz Antunovca čiji su nam članovi bili dragi gosti. Njihova se udruga bavi njegovanjem i oživljavanjem običaja, tradicije i kulture, a već nekoliko godina organiziraju manifestaciju Dječje tradicijske igre. Ovom su prigodom upriličili natjecanje s našim učenicima u deset igara. Natjecateljskog duha, smijeha i veselja nije nedostajalo. Dobili smo poziv za sudjelovanje na njihovoj manifestaciji i s nestrpljenjem očekujemo novo druženje.

Zajedničkim objedom uz ugodan razgovor, druženje, šalu i pjesmu oni stariji prepričavali su nam svoje zgode iz školskih klupa, a oni najmanji upijali su svaku njihovu riječ.

Željeli bismo se zahvaliti našem ravnatelju na ukazanom povjerenju i velikoj podršci, našoj Općini koja je bila otvorena za suradnju i pomoć, no najveća zahvala ide roditeljima i našim učenicima koji su nesebično sudjelovali, pomagali i bez kojih ovaj projekt zasigurno ne bi bio ovako uspješan.





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju