OBAVIJEST ZA RODITELJE- VREDNOVANJE I OCJENJIVANJE TIJEKOM NASTAVE NA DALJINU

Autor: Sanela Čuljak, 3. 4. 2020.

Poštovani roditelji,

u tjednu poslije Uskrsa prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja provodit će se vrednovanje i ocjenjivanje u sklopu on-line nastave.  S obzirom na izvanrednu situaciju, roditelji više nego ikada trebaju biti uključeni u rad škole. Svima nam je u prvom planu dobrobit učenika te je važno da svi imamo razumijevanja jedni za druge.

Roditeljska uloga je osigurati i postaviti pravila škole u kući i odrediti vrijeme učenja te poticati dijete na samostalno određivanje zadatka (pomoći mu, ali ne raditi zadatke umjesto njega).

Vezano uz vrednovanje i ocjenjivanje sljedeći naglasci važni su za roditelje:

• Prilikom vrednovanja obratit će se pažnja na samostalnost učenika, kreativnost, mogućnost korištenja naučenog i timski rad.
  • Učenici će dobivati ocjene iz aktivnosti u izvršavanju svojih obaveza
  • U svim predmetima vrednovat će se aktivnost učenika preko diskusija i domaćih zadaća na temelju koje će se dobiti ocjena
  • U svakom predmetu moguće je napraviti i jedan složeniji zadatak (plakat, prezentacija, projekt, istraživački rad, kritički prikaz, problemski zadatak) za koji će učenik dobiti ocjenu
  • Moguće je provesti pisani oblik rješavanja zadataka pomoću alata i uz ograničenje vremena za rješavanje
  • Za predmete koji se izvode 4 sata tjedno (MAT I HJ) uz sve navedeno provest će se i usmeno ispitivanje
  • Za ostale predmete usmeno ispitivanje će se provoditi ukoliko nastavnik uoči potrebu za tim ( ako nema dovoljno elemenata za zaključivanje ocjene)

S obzirom na novonastalu epidemiološki situaciju moguće su promjene nekih odluka, ali one sigurno neće biti donesene na štetu učenika ili njihovih mogućnosti za nastavak obrazovanja.

Molimo roditelje za strpljenje i suradnju!

"ŠKOLA ZA ŽIVOT"

« Rujan 2020 »