USPOMENE S DRŽAVNOG LIDRANA - LADIN TREĆI DRŽAVNI LIDRANO

Autor: Klaudija Wild, 28. 3. 2017.

Najveća smotra literarnog, dramsko- scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2017. u Primoštenu je  okupila kreativne učenike osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske.

Od 20. do 23. ožujka osnovnoškolci su imali prigodu predstaviti svoje radove (prethodno odabrane odlukama povjerenstava na međuopćinskoj ili gradskoj te županijskoj razini), uživati u kreativnim raznolikim ostvarenjima, međusobno se upoznavati, družiti i sklapati prijateljstva te otkrivati  ljepote ovoga bajkovitoga dalmatinskoga gradića.

Lada Sente, učenica 7. razreda, izuzetna je lidranovka koja je originalnim izražajnim stilom uspješno okrunila svoj treći državni LiDraNo. Izvela je monolog utemeljen na izabranim ulomcima iz romana Bijeli dimnjačar Anice Gjerek i Maje Gjerek Lovreković. Kreativna u pristupu dramskim svjetovima i ustrajna u razvijanju izražajnih vještina izgrađujući svoje glumačke sposobnosti kontinuirano i neumorno, dokazuje kako je dramsko stvaralaštvo neiscrpno područje koje uvijek nadahnjuje posebnošću i neponovljivošću.

Iz Primoštena se vraćamo obogaćene novim iskustvima promišljajući o vrijednosti građenja originalnog izražajnog stila istovremeno uvažavajući raznolike dramske pristupe i brojna maštovita rješenja.

Iskrene čestitke Ladi i mentorici Evi Dakić.

Ravnateljica škole

Kraj školske godine!