Projekt RIJEČ DANA

Autor: Marina Kordić, 9. 11. 2017.

U Mjesecu hrvatske knjige 2017. uključili smo se u školskoj knjižnici i u projekt poticanja čitanja „ RIJEČ  DANA“ namijenjen učenicima od 4.- 8.razreda. Ciljevi projekta su : usvajanje hrvatskoga jezičnog blaga, učenje ispravnoga služenja stručnom literaturom, poticanje usmenoga i pisanoga izražavanja te razvoj logičkoga razmišljanja i vještine čitanja.

OSNOVNE  INFORMACIJE O PROJEKTU

Gdje: u školskoj knjižnici

Kad: iza prvog školskog sata pa nadalje

Tko: prvi učenik/učenica koja uđe u školsku knjižnicu i želi izvući Riječ dana

Što: bira riječ otvarajući Rječnik hrvatskog jezika (nasumce otvori i prstom „ubode“ riječ)

I onda?

Onda se ta riječ, zajedno sa objašnjenjem istakne na panou ispred knjižnice i na web stranici škole, zajedno s imenom i prezimenom učenika koji ju je izvukao.

Kategorije učenika

Čuvar riječi je onaj/ona koji je preko 10 puta došao po Riječ dana

Sakupljač riječi je onaj/ona koji je došao 3 puta i više ali manje od 10 po Riječ dana.

Tragač je onaj/ona koji je došao svega 2 puta po Riječ dana.

Organiziranje Skupa  pamtitelja riječi kojemu pristupaju svi zainteresirani učenici na temelju popisa izabranih riječi (s objašnjenjem iz rječnika hrvatskog jezika) izrađenog od strane knjižničarke.

Svi učenici-natjecatelji biti će  pojedinačno i usmeno upitani za značenje pojedinih riječi s liste pred komisijom i pobjeđuje onaj/ona s najviše točnih odgovora.

Pamtitelj riječi: pobjednik/pobjednica na Skupu pamtitelja riječi.

Pamtitelj riječi je kvalificiran za sudjelovanje na Velikom skupu pamtitelja riječi.

(Copyright©Ida Bogadi. Sva prava pridržana.)

Projekt RIJEČ DANA (popis riječi)

« Studeni 2017 »

VREMENICI 2017/2018.