Poklade u PŠ Cerić

Autor: Klaudija Wild, 9. 2. 2016.

Ove godine učenici 3. razreda iz Cerića sa svojom učiteljicom Jasnom Rožman odlučili su za poklade oživjeti svatove po uzoru na knjigu Vlak u snijegu, koju su čitali njihovi roditelji, ali i bake i djedovi. Stara tema, isti sadržaj, ali novi likovi iz naše stvarnosti  i sadašnjosti! Odjeveni u odjeću iz tog vremena, predvođeni barjaktarom, mladoženja, djeveruše, svirači i debeli kum uputili su se po mladu Dragu. Nakon što je mladoženja isprosio Dragu, uz veselu glasnu glazbu lonaca,poklopaca i bećarce uputili su se u centar sela gdje ih je čekao „pop“. Vjenčanje je naravno pokvario Ljuban i svinjska glava.Unatoč tome, veselje se nastavilo ulicama našega Cerića uz razdraganu publiku. Zahvaljujemo roditeljima koji su se  uključili u naše pokladno druženje. Slike naravno  uvijek govore više od riječi!

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Travanj 2017 »