MZO-nagrada

Autor: Administrator , 4. 1. 2019.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja nagradilo troje učitelja naše škole

Ministarstvo znanosti i obrazovanja po prvi puta je nagradilo trud i zalaganje učitelja koji ulažu u vlastito stručno usavršavanje te osuvremenjivanje nastavnog procesa.

U prosincu je objavljen Javni poziv za prijavu inovativnih digitalnih obrazovnih sadržaja. Cilj poziva bio je naglasiti neizmjernu važnost poučavanja te vrijednost kvalitetnih i inovativnih učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja u vrijeme brzih promjena.

Kriteriji procjenjivanja su bili: aktivnost i primjerenost, zornost sadržaja, aktivnost učenika i suvremene nastavne metode, povratna informacija i samovrednovanje učeničkih postignuća, ergonomska i vizualno atraktivna organizacija, kvalitetan audio-vizualni sadržaj te jezična primjerenost.

Na javni poziv pristiglo je 398 digitalnih obrazovnih sadržaja sa sadržajima iz različitih predmeta i međupredmetnih tema, a odabrano je 100 najboljih, najkreativnijih i najinovativnijih materijala. Među nagrađenima su digitalni materijali čak troje učitelja iz OŠ Zrinskih Nuštar: Marice Jurec, Nike Grgića i Vedrana Menđušića. Potvrda je to kako u OŠ Zrinskih u Nuštru rade visoko motivirani učitelji koji svojim stalnim usavršavanjem idu u korak s modernim tehnologijama.

Više na stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja https://mzo.hr/hr/rezultati-javnog-poziva-uciteljima-nastavnicima-strucnim-suradnicima-ravnateljima-osnovnih-srednjih

« Siječanj 2019 »

VREMENICI 2018/2019.