Mirisi listopada

Autor: Marija Lesandrić, 31. 10. 2020. 22:17

Mjesec listopad vrijeme je kada se zahvaljujemo zemlji za sve plodove koje nam je nesebično darovala, ali je i vrijeme kada pokazujemo kako smo svjesni da je kruh čovjekova potreba, a samim time i simbol života. On ujedinjuje rad ruku ratara, mlinara, pekara, naših majki i očeva, baka i djedova te je simbol zajedništva. Vođeni ovom mišlju, zajedničkim smo snagama pripremili namirnice, prosijali brašno, zamijesili tijesto, oblikovali ga, ispekli  i na kraju zajednički blagovali.

Listopad je i vrijeme kada slavimo „kraljicu voća“ – jabuku - pravu malu riznicu zdravlja. Osim što je simbol zdravlja, jabuka je i simbol znanja, a mi smo svoje obogatili učeći kroz mnogobrojne zanimljive i dinamične aktivnosti. Svima je najdraža bila priprema zdravih slastica, a kako nam je bilo tijekom njihove pripreme pogledajte na fotografijama.

Svjetski dan razglednice

Autor: Marija Lesandrić, 5. 10. 2020. 23:17

1. listopada obilježili smo Svjetski dan razglednice. Hrvatska pošta poslala nam je edukativni film u kojem nam je Marko Markica pojasnio kako se ispravno adresira i šalje razglednica. Nakon što smo ga pogledali i porazgovarali o njemu, pristupili smo pisanju razglednica koje nam je također Marko poslao. Našim bakama, djedovima, tetama i rođacima sada ostaje nestrpljivo iščekivati napisane, a poneke i ilustrirane razglednice.

Zahvaljujemo se Hrvatskoj pošti i Marku Markici na pruženoj prilici za sudjelovanje u obilježavanju Svjetskoga dana razglednice i do nekih novih suradnji srdačno ih pozdravljamo.

Tjedan zdravog doručka

Autor: Marija Lesandrić, 4. 10. 2020. 21:34

Ove godine po prvi smo puta obilježili Tjedan zdravoga doručka. Cilj nam je bio osvijestiti kod učenika važnost prvoga obroka u danu te kroz igru, zabavu i učenje objasniti koliko je bitno kvalitetno i zdravo doručkovati. S riječi, prešli smo na djela i sami si priredili ukusnu i nadasve zdravu užinu. Iako mali i pomalo nespretni, trudili smo se i dali sve od sebe kako bismo napravili što bolji smoothie. Pripremili smo žitarice i jogurt te mnoštvo voća. Bilo je tu onog domaćeg kao što su: jabuke, kruške i grožđe, no i onoga što ne raste u našim voćnjacima: banana, kivija, limuna, naranči i mandarina. Uživali smo tijekom zajedničke aktivnosti u našoj vanjskoj učionici i zdravo objedovali,  a kako nam je bilo pogledajte na fotografijama.

Obradovali smo se poklonu

Autor: Nevenka Škrabo, 5. 3. 2020. 16:29

Danas je našu školicu posjetio gospodin Ivo Kelić. Ugodno nas je iznenadio i obradovao doniravši nove lopte učenicima. Donio je nogometne i odbojkaške lopte. Jako nas raduje suradnja i potpora mještana sela. To nas dodatno motivira i olakšava provođenje raznih aktivnosti i projekata koje ne bi mogli ostvariti bez njihovog uključivanja, potpore i pomoći.

Svi se vole iza maske skriti!

Autor: Nevenka Škrabo, 27. 2. 2020. 08:37

25. veljače su vlast u našoj školi preuzele maškare. Za vrijeme vladavine nije nedostajalo plesa, pjesme i veselja, a vrijedne ruke naših mama iznenadile su nas pokladnicama.

Dan sigurnijeg interneta

Autor: Nevenka Škrabo, 14. 2. 2020. 11:05

Učenici drugog i trećeg razreda su, sa svojim učiteljicama, obilježili Dan sigurnijeg interneta. Učiteljice su s učenicima proučile Smjernice o postupanju u slučaju elektroničkog nasilja. Nakon toga su učenici uživali u kvizovima na temu lektire. Odgovarajući na pitanja u kvizu natjecateljskog duha, smijeha i usvajanja novih znanja nije nedostajalo.

Donirali cvijeće Domu za odrasle osobe u Nuštru

Autor: Nevenka Škrabo, 8. 2. 2020. 11:05

Nakon što smo dobili namještaj za kutić morali smo maknuti cvijeće koje je do tada krasilo hol naše škole. U dogovoru sa svojim učiteljicama učenici su odlučili cvijeće, u vrijednosti nekoliko tisuća kuna, pokloniti Domu za odrasle osobe u Nuštru. Ravnateljica i osoblje doma su s velikim oduševljenjem prihvatili ovaj zaista vrijedan i lijep poklon.

Vrijedna donacija našoj školi

Autor: Nevenka Škrabo, 5. 2. 2020. 16:20

Vijeće mađarske nacionalne manjine Općine Nuštar, čiji je predsjednik Josip Pap iz Marinaca, našoj je školi uručilo vrijednu donaciju. Iz doniranih sredstava je opremljen u holu škole kutić za čitanje i druženje. U PŠ školi Marinci se dugi niz godina njeguje mađarski jezik i kultura kao izborni predmet prema modelu C i stručno je zastupljen. Nastavu Njegovanja mađarskog jezika i kulture pohađa 25 učenika od prvog do osmog razreda. Škola surađuje i s folklornim društvom Šàndor Petöfi čiji članovi su česti gosti na školskim priredbama. Donacija nas je jako obradovala, a naši učenici s velikim oduševljenjem provode vrijeme prije nastave i za vrijeme odmora u kutiću prelistavajući knjige i časopise, igranju društvenih igara i druženju. Zahvaljujemo se Vijeću mađarske nacionalne manjine i njihovom predsjedniku, te se radujemo budućoj suradnji.

Virtualna stvarnost u PŠ Marinci

Autor: Nevenka Škrabo, 11. 1. 2020. 08:38

10.1.2020. su učenici drugog i trećeg razreda naše škole imali priliku upoznati VR tehnologiju zahvaljujući projektu „Virtualna stvarnost u Bibliobusu“. U goste im je došao knjižničar Vladimir i odveo ih u zanimljiv virtualni svijet naše županije.

Likovni volimo

Autor: Nevenka Škrabo, 11. 1. 2020. 08:37

Rado sudjelujemo na likovnim natječajima i natjecanjima. Ove smo godine sudjelovali na natječaju izdavačke kuće Alfa Moje je mjesto lijepo kao slika. Za sudjelovanje su svi učenici drugog i trećeg razreda dobili zahvalnice i to ih je obradovalo. Radujemo se drugim likovnim natječajima koji nas čekaju do kraja ove školske godine.

Mirisi listopada

Autor: Marija Lesandrić, 31. 10. 2020. 22:17

Svjetski dan razglednice

Autor: Marija Lesandrić, 5. 10. 2020. 23:17

Tjedan zdravog doručka

Autor: Marija Lesandrić, 4. 10. 2020. 21:34

Obradovali smo se poklonu

Autor: Nevenka Škrabo, 5. 3. 2020. 16:29

Svi se vole iza maske skriti!

Autor: Nevenka Škrabo, 27. 2. 2020. 08:37

Dan sigurnijeg interneta