RoboCup Junior 2016 Zagreb - Lucija i Ivan Janjić osvojili prvo mjesto

Autor: Klaudija Wild, 13. 12. 2016.

Naši učenici Ivan i Lucija Janjić osvojili su prvo mjesto  na natjecanju RoboCup Junior 2016 Zagreb u kategoriji CoSpace Primary. Očekuje ih još samo jedno kolo koje će se održati 11.3.2017. godine.

Iskrene čestitke!

Na natjecanju u Zagrebu sudjelovale su 72 ekipe u 10 kategorija, 175 natjecatelja u pratnji 43 mentora. Natjecanje u Zagrebu je jedno od dva natjecanja ove školske godine u natjecateljskim kategorijama propisanim od svjetske ROBO-CUP inicijative. Na završetku ciklusa Hrvatske lige robotičara biraju se najbolji učenici koje čine ekipe, predstavnike Hrvatske za svjetsko ROBO-CUP natjecanje.

Ovo natjecanje održava se svake godine u različitim mjestima svijeta. Od 27. srpnja do 31. srpnja 2017. godine održati će se u Nagoya, Japan. Najuspješnije ekipe iz Hrvatske sudjeluju i na europskim natjecanjima u Australiji, Slovačkoj, Švedskoj i Sloveniji.

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Travanj 2017 »