Ideja humanosti, mira i prijateljstva

Autor: Miroslava Vekić, 13. 3. 2017.

Ekipa OŠ Zrinskih Nuštar u sastavu: Mia Lesandrić, Dorijan Horvat, Daria Matić, Veronika Sesar, Iva Rešetar i Antonio Vištica osvojila je 2. mjesto sa izvrsnim rezultatom (98,53%), gdje su pokazali  zavidnu razinu znanja i vještina pružanja prve pomoći,  na dvije praktične pozicije, (6 ozlijeđenih) koje su ocjenjivali dr. Višnja Lanc – Damjanović, dr. Marija Jurković, dr. Ivana Lukić - Milinković i dr. Dejana Lučić. Ekipa je rješavala četiri pismena testa iz Prve pomoći, povijesti Međunarodnog pokreta Crvenog križa i međunarodnog humanitarnog prava, Deklaracije o ljudskim pravima i Konvencije UN o pravima djeteta.

Krajem lipnja  sudjelovat ćemo na Svjetskom skupu Mladih Crvenog križa u talijanskom gradu Solferinu, na mjestu na kojemu je nakon poznate bitke između francusko-sardinijskog saveza i vojske carske Austrije 1859. godine nastala plemenita ideja Crvenog križa.

Natjecanje Mladih Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci, održano 11. ožujka 2017. godine u dvoranama Hotela „ Admiral“ okupilo je čak 25 ekipa iz  osnovnih i srednjih škola, odnosno ukupno preko 250 sudionika.  Svojim znanjem i vještinama pokazali su da je pravi pobjednik ideja Crvenog križa – ideja humanosti, mira i prijateljstva.

Svečanost otvaranja uveličali su župan vukovarsko-srijemski Božo Galić, zamjenik gradonačelnika Vinkovaca Ivan Bosančić, predsjednik Društva Crvenog križa Vukovarsko-srijemske županije dr. Mato Karalić, predsjednik Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci doc.dr.sc. Dražen Švagelj, ravnatelji i mentori sudjelujućih škola.

Ekipe su pokazale zavidnu razinu znanja i vještina pružanja prve pomoći, a vrijeme do proglašenja rezultata sudionici su proveli u duhu humanosti i prijateljstva, družeći se uz glazbeni program izvrsne grupe „Orion Full Band“.

Priloženi dokumenti:
Prva_pomoc_i_humanitarno_pravo-Iva_Resetar.docx (14.71 KB)
HIP_HIP_GARDALAND.docx (16.83 KB)

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

Kraj školske godine!