SCIENTIX edukacija u Bruxellesu

Autor: Marica Jurec, 2. 11. 2017.

Europeana DSI-3 i Scientix organizirali  su edukaciju u Bruxellesu za 28 Scientix ambasadora i 18 Europeana DSI-3 učitelja.

Na edukaciju su pozvani Marija Gaurina iz Tehničke i industrijske škole Ruđera Boškovića Sinj, Josip Vranjković iz OŠ don Mihovila Pavlinovića Podgora i Marica Jurec iz OŠ Zrinskih Nuštar, PŠ Cerić, ambasadori Scientix zajednice za Hrvatsku za razdoblje 2016.- 2019.

Scientix je zajednica koju financira Europska komisija s ciljem promicanja i popularizacije STEM obrazovanja. Sve aktivnosti provodi EUN – European Schoolnet (Europska školska mreža) koju čine 32 ministarstva obrazovanja EU i šire. Hrvatska je postala članica u listopadu ove godine.

Edukacija se odvijala u Učionici budućnosti (Future Classroom Lab) koja nudi fleksibilno okruženje za učenje. Veliki prostor opremljen najsuvremenijom tehnologijom omogućuje istraživanje inovativnih pedagoških pristupa, korištenje tableta, mobitela i računala u nastavi, provođenje različitih pokusa najsuvremenijom opremom, promovira timski rad te potpunu samostalnost učenika u procesu stjecanja znanja.

Najveća vrijednost ove edukacije bila je, osim osnaživanja kompetencija Scientix ambasadora, komunikacija s učiteljima iz drugih europskih zemalja, razmjena iskustava i suradnja na zajedničkim projektnim aktivnostima.

Osim radnog dijela, sudionici su imali priliku prošetati užim centrom grada gdje je bio smješten hotel te posjetiti najpoznatije simbole grada: trg Grand Place, fontane Manneken-Pis i Jeanneke-Pis, zgradu Europskog parlamenta, katedralu sv. Mihaela, Saint-Hubert Royal Gallerie, kraljevsku palaču,… te isprobati vafle, pivo i čokoladu po čemu je Belgija poznata.

« Studeni 2017 »

VREMENICI 2017/2018.