Sudjelovanje na seminaru „Digitalizacija starih novina“ u sklopu provedbe projekta „SLIKA - Sva lica knjiga“

Autor: Marina Kordić, 28. 2. 2018.

Sudjelovanje na seminaru „Digitalizacija starih novina“ Centra za stalno stručno usavršavanje knjižničara Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu u sklopu provedbe projekta SLIKA - Sva lica knjiga.

U sklopu provedbe projekta SLIKA - Sva lica knjiga  Europskog socijalnog fonda pristupilo se  27. veljače 2018. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu sudjelovanju na seminaru „Digitalizacija starih novina“ Centra za stalno stručno usavršavanje knjižničara Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. Iz škole nositelja projekta Osnovne škole Zrinskih Nuštar na seminaru je sudjelovala Marina Kordić (stručna suradnica knjižničarka) a iz škole partnera projekta Gimnazije Matije Antuna Reljkovića Vinkovci Lela Matijević (stručna suradnica knjižničarka). Tema seminara obrađivala je tematiku pripreme i provedbe projekta digitalizacije, izrade metapodataka u svrhu pohrane, pretraživanja i korištenja te vještine tehničke obrade preslika. Znanja usvojena na seminaru primijeniti će se u provedbi projekta SLIKA - Sva lica knjiga  prilikom digitalizacije starih knjiga.

« Rujan 2018 »

VREMENICI 2018/2019.