Književni susret sa Sanjom Pilić

Autor: Ružica Miškić, 27. 11. 2018.

U utorak 20.11.2018.godine našu školu je u sklopu projekta Sva LIca KnjigA-SLIKA posjetila djeci tako dobro poznata književnica Sanja Pilić. Potrudila se održati susret s đacima i u područnoj školi u Ceriću i u matičnoj školi u Nuštru.Kako ne bi propustili upoznavanje s književnicom stigli su u Cerić i mali đaci iz Marinaca.U oba susreta književnica je uspjela svojim vedrim i opuštenim nastupom zainteresirati male đake za upoznavanje svojih brojnih likova iz romana kao i ukazati na važnost čitanja općenito.

Ono što je mnogima još uvijek nepoznato jest da je Sanja Pilić kći jedne od naših najpoznatijih književnica za djecu,Sunčane Škrinjarić.Sjećate li se njezinih Kaktus bajki ili još poznatije Plesne haljine žutog maslačka? Ne treba se onda čuditi talentu Sanje Pilić i činjenici da je baš ona dobitnica mnogih važnih i vrijednih nagrada „Kiklop“ i „Mali princ“. Đaci su se podsjetili onih romana koje su čitali ,ali i upoznali nove naslove od kojih su neki i obavezna školska lektira. Tako su njene uspješnice Mrvice iz dnevnog boravka,O mamama sve najbolje,Nemam vremena,E baš mi nije žao,Hoću i ja,Sasvim sam popubertetio i brojne druge knjige.Za najmlađi uzrast književnica je pripremila simpatične priče u obliku slikovnice o zgodama djevojčice Maše.Pisane su većim slovima i upotpunjene veselim i velikim ilustracijama.

Za naše đake je ipak najuzbudljiviji bio kraj susreta kada su mnogi dobili potpis i posvetu, tako poznate i tako zabavne književnice, na svojim primjercima romana ili slikovnica.

Svu tu veselu i opuštenu atmosferu iz obje škole pogledajte u priloženim fotografijama…

« Prosinac 2018 »

VREMENICI 2018/2019.