Županijsko natjecanje iz fizike - naš učenik Ivan Lešić osvojio 3.mjesto

Autor: Niko Grgić, 26. 2. 2016.

Naša škola je u četvrtak 25. veljače po dvadeseti put bila domaćin županijskog natjecanje iz fizike za osnovne i srednje škole. Natjecanju je pristupilo 26 učenika osmoga razreda,  7 učenika I razreda SŠ, 6 učenika II razreda SŠ, 12  učenika III razreda SŠ i 12 učenika IV razreda SŠ.

Kao i uvijek do sada na natjecanju je vladalo pozitivno ozračje uz ugodno druženje mentora za vrijeme dok su učenici rješavali zadatke.

U  povjerenstvu za osnovnu školu  bili su : Niko Grgić – predsjednik povj.

Ivana Ljevnaić, prof – član ,

Marijan Janjić, prof. – član

Tomislav Tuškan, prof. – član

Toni Hutz, prof. – član

Vedran Menđušić, prof.   - član

Budući da je naša škola bila domaćin natjecanja, objavljujemo postignute rezultate za osnovne škole do 9. mjesta, a za srednje škole do 3. mjesta.

Napomena: Rezultati su privremeni, konačne rezultate I tablice poretka objavit će   Državno povjerenstvo za natjecanje iz fizike

Osnovnoškolski natjecatelji su ostvarili  sljedeće rezultate:

1.mjesto: Iva Šuker, OŠ Antun Gustav Matoš - Vinkovci
2.mjesto: Luka Božanović, OŠ Bartola Kašića – Vinkovci
3.mjesto: Ivan Lešić, OŠ Zrinskih Nuštar - Nuštar
4.mjesto: Luka Mičić, OŠ Antun i Stjepan Radić - Gunja
5.mjesto: Marijan Boronjek, OŠ Zrinskih Nuštar – Nuštar
6.mjesto: Dominik  Greifenstein , OŠ Josipa Kozarca - Vinkovci
7.mjesto: Davor Žulj, OŠ August Cesarec – Ivankovo
7.mjesto:  Dominik Bočak, OŠ Ivana Mažuranića – Vinkovci
8.mjesto: Matej Perković,  OŠ Ivana Mažuranića – Vinkovci
9.mjesto: Dora Petrović,  OŠ Vladimira Nazora - Vinkovci
9.mjesto: Matko Bošnjak, OŠ Ivana Gorana Kovačića - Vinkovci

Iz naše škole  sudjelovali su Ivan Lešić učenik 8a razreda- osvojio treće mjesto, Marijan Boronjek učenik 8c razreda- osvojio peto mjesto i  Magdalena Nađ učenica 8a – osvojila jedanaesto mjesto. Mentor im je Vedran Menđušić, prof.

U povjerenstvu za srednje škole  bili su : Josip Krpan, prof. – predsjednik povj.

Karolina Dvojković, prof. – član

Dobrila Hemetek, prof. – član

Ivan Švaganović , prof.- član

Anita Karaban, prof.  – član

Željko Božić, prof. - član

Učenici I razreda srednjih škola su  ostvarili  sljedeće rezultate :

1.mjesto: Mihael Miličević, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci
2.mjesto: Mirko Mačešić, Tehnička škola Ruđera Boškovića - Vinkovci
3.mjesto: Matej Špionjak,  Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci

Učenici II razreda srednjih škola su  ostvarili  sljedeće rezultate:

1.mjesto: Stjepan Bićanić, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci
2.mjesto: Branko Šego, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci
3.mjesto: Gabrijela Škrabo, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci

Učenici III razreda srednjih škola su  ostvarili  sljedeće rezultate:

1.mjesto: Dorian Wild, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci
2.mjesto: Jelena Janjić, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci
3.mjesto: Vanja Buturac, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci

Učenici IV razreda srednjih škola su  ostvarili  sljedeće rezultate:

1.mjesto: Petar Musa, Gimnazija Vukovar
2.mjesto: Filip Alerić, Gimnazija Vukovar
3.mjesto: Petar Babić, Gimnazija Matije Antuna Reljkovića -Vinkovci

Iskrene čestitke svim učenicima koji su sudjelovali na županijskom natjecanju i njihovim učiteljima mentorima. Posebna čestitka učenicima koji su postigli najbolje rezltate u svojim kategorijama i njihovim mentorima.

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Travanj 2017 »