POSJET OSMIH RAZREDA VUKOVARU

Autor: Klaudija Wild, 26. 4. 2016.

Učenici osmih razreda naše škole, zajedno sa svojim razrednicama Blankom Cikač i Klaudijom Wild, pedagoginjom Željkom Kozinom i predmetnim nastavnicima Brankom Tomljenović i Željkom Kolićem, sudjelovali su 20.-21. travnja 2016. godine u projektu „Posjet osmih razreda Vukovaru“.

Projekt provodi i organizira Javna ustanova „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“. Program je aktivnosti dvodnevnog boravka u Vukovaru bio zanimljiv, poučan i stručno odrađen.  Prvi smo dan slušali predavanja na temu Domovinski rat i Bitka za Vukovar, te posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej Vučedolske kulture.

Drugi smo dan obilazili memorijalne lokalitete, Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Spomen-dom Ovčara, Masovnu grobnicu Ovčara, Kukuruzni put - „Put spasa“, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica '91, MCDR Vukovar – bivša vojarna 204. VU brigade, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. Na završetku programa sudjelovali smo u Školi mira i Kvizu znanja na kojem smo osvojili treće mjesto.

Zahvalili bismo Memorijalnom centru na izvrsnoj organiziranosti i bogatom sadržaju dvodnevne terenske nastave. Vratili smo se kući puni dojmova jer smo prošli putovima kojima su Vukovarci i branitelji, a među njima naši djedovi, očevi, bake i majke, prolazili 1991.godine spašavajući grad i vlastite živote.

Veliko im hvala svima!

« Listopad 2017 »