Susret s književnicom Nadom Mihoković- Kumrić

Autor: Marina Kordić, Ika Gluvaković, 5. 11. 2016.

U okviru obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige OŠ Zrinskih imala je veliku čast i zadovoljstvo ugostiti književnicu Nadu Mihoković - Kumrić. Učenicima sedmih razreda predstavljena je njezina knjiga Lastin rep koja je dobila nagradu Mato Lovrak za najbolji dječji roman 1995. godine. Spomenuta knjiga nalazi se na popisu lektire za sedmi razred. Književni susret, u suradnji s nakladničkom kućom Alfa, organizirale su knjižničarka Marina Kordić i učiteljice Hrvatskoga jezika Jasna Šarić i Ika Gluvaković. Na početku susreta učenice Ivana Slaviček, Ana Perić, Mia  Lesandrić i Lada Sente  su ukratko predstavile biografiju književnice i njezin književni rad.

U ugodnoj i zanimljivoj atmosferi učenici su slušali što im je književnica govorila, kako dobiva ideje za pisanje, što je to sve što ju motivira, kada je zavoljela čitanje i pisanje i udijelila im je poneki savjet za lakše pisanje sastava.  Književnica Nada Mihoković – Kumrić je svoja prva djela počela pisati s trinaest godina, svoju ljubav prema književnom stvaralaštvu morala je skrivati od svojih roditelja te svoje prve radove objavljuje pod pseudonimom. Poštuje želju svojih roditelja i završava Farmaceutsko- biokemijski fakultet u Zagrebu i uz rad u ljekarni paralelno razvija svoju ljubav prema čitanju i pisanju.

Posebno se na susretu naglašavala važnost i korist čitanja, a upoznavanje s književnikom svakako doprinosi tome. Vjerujemo da će i učenici koji nisu pročitali roman Lastin rep svakako ga posuditi i pročitati. Književnica u svoja djela unosi i dosta autobiografskih elemenata što ju još više približava njezinim čitateljima. Sve što je lijepo kratko traje, pa je tako i naš književni susret toga dana završio uz obećanje književnice da ćemo se vidjeti i iduće godine.

« Studeni 2017 »

VREMENICI 2017/2018.