UNICEF - škole za Afriku

Autor: Administrator , 14. 11. 2016.

Naša škola je ove školske godine 2016./2017. uključena u projekt  Unicef -a  Škole za Afriku. Ove godine pomažemo djeci koja žive u afričkoj zemlji  Burkini Faso.  To  je zemlja koja broji oko  sedamnaest milijuna stanovnika. Velik broj  djece nema osnovne uvjete potrebne za kvalitetno školovanje.

U našoj školi ćemo organizirati i provesti akcije kojima ćemo skupljati novac i svojim malim doprinosom omogućiti djeci Burkine Faso mogućnost koju imaju i naša djeca – pravo na odgoj i obrazovanje. Tako organiziramo: tijekom nastavne godine skupljanje plastičnih boca i limenki, u prosincu prodajemo očuvane igračke, knjige i odjeću, u veljači – maskenbal s temom Afrike, u travnju sadimo i prodajemo začinsko bilje, u svibnju organiziramo nogometni turnir.

Voditelji ovih aktivnosti  su naši vjeroučitelji Branka Tomić, Mihaela Špoljarić i Leopold Volf.

Savjesno i odgovorno smo i do sada organizirali provedbu različitih projekata u humanitarne svrhe u koje su osim učenika i učitelja aktivno bili uključeni i roditelji te se nadamo se da ćemo i u ovom projektu  Unicef-a uspješno sudjelovati.

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

« Travanj 2017 »