Županijsko stručno vijeće učitelja engleskog jezika

Autor: Blanka Cikač, 16. 11. 2016.

U sklopu rada Županijsko stručnog vijeća učitelja engleskog jezika za osnovne škole u našoj školi je 14. studenog 2016. održan skup učitelja engleskog jezika iz cijele Vukovarsko-srijemske županije.

Prvo predavanje održao nam je gost iz Irske koji već dugo živi i radi u Hrvatskoj Paul O'Grady  pod naslovom "Daring to Believe" Courage in the face of challenge. Paul već neko vrijeme svojim nastupima i isticanjem pozitivnih stavova potiče učitelje na ustrajnost, kreativnost u  njihovom radu i nastojanjima da djeci pruže osim znanja što više ljubavi i potaknu u njima razvoj pravih vrijednosti.

U  drugoj radionici: English Drama Group: From Classroom to Stage, kolegica iz Gimnazije Županja, Katarina Berać Vuić predstavila nam je  kako i zašto je organizirana Dramska grupa na engleskom jeziku te razlike između učeničke glume na materinjem i stranom jeziku.

U predavačkom dijelu  upoznali smo 3 vrste dramskih aktivnosti za rad u nastavi ili izvan nastave (1. dramske vježbe zagrijavanja, 2. rad na zadanim tekstovima, 3. vježbe dramske improvizacije i kreativnosti). Ove vrste dramskog izričaja izveli su učenici Gimnazije, Županja  koji su ujedno i predstavili svoj nastup u HNK, Zagreb, povodom posjete Princea Charlesa Republici Hrvatskoj.

Skup je protekao u ugodnom i poticajnom ozračju, a organizirala ga je naša profesorica Blanka Cikač, voditeljica Županijskog stručnog vijeća učitelja engleskog jezika.

Kraj školske godine!

« Kolovoz 2017 »