Videokonferencija učenika iz Cerića i Brazila

Autor: Klaudija Wild, 22. 11. 2016.

Drugaši iz Cerića uz pomoć svojih učiteljica Marinele Ivić i Marice Jurec održali su vrlo zanimljivu videokonferenciju s vršnjacima iz Brazila.

Tema susreta bila je What do you eat there?

Na početku su se učenici pojedinačno predstavili jedni drugima i rekli što vole, a što ne vole jesti.

Kako bi prijateljima iz Brazila što bolje prikazali kako izgleda uobičajena prehrana u Hrvatskoj fotografirali su nekoliko dana sve što su kod kuće jeli i napravili prezentaciju u kojoj su pokazali što jedu i piju za doručak, ručak, večeru i užinu. Vrlo hrabro su stali pred mikrofon i objasnili prijateljima sve što vide na fotografijama.

Nakon toga su učenici iz Brazila pokazali kako izgleda svakodnevna prehrana kod njih, koje biljke rastu u amazonskim šumama i kako ih koriste u prehrani.

Nekoliko tradicionalnih jela su i sami napravili te nam ih prezentirali.

Sve je izgledalo jako fino pa je dogovorena i sljedeća aktivnost - razmjena recepata i degustacija novih jela.

Više fotografija potražite na  - http://2razredceric.weebly.com/fotografije.html

Proslava 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 godina rada u (n)ovoj školi

Poštovani posjetitelji web stranice naše škole,

započeli smo još jednu školsku godinu sa željom da bude uspješnija od prethodne, da učenici prošire svoje znanje, obogate  se novim spoznajama, uživaju u zanimljivim aktivnostima zajedno sa svojim učiteljima.

Volja, rad i trud i dosad su bili naš prokušani recept za uspjeh, stoga se nadam da ćemo i ovu godinu okončati, kao i prošlu, ponosni na niz uspješnih priznanja s različitih natjecanja (od županijskih do državnih) u kojima su naši učenici pokazali zavidno znanje, ali i odlične sportske vještine.

Posebnu pohvalu treba odati savjesnoj i vrlo dobro organiziranoj provedbi različitih projekata, posebno onih u humanitarne svrhe, u koje su osim učenika vrlo aktivno i predano bili uključeni i roditelji te svojim doprinosom pružili lijep i poticajan primjer djeci.

Zato mi je posebno drago što, evo već na početku ove školske godine, mogu najaviti veliki projekt proslavu 250 obljetnice škole u Nuštru i 45 obljetnice rada u (n)ovoj školi – te pozvati sve učenike, učitelje, roditelje i sve mještane da nam pomognu u tome. Ovaj veliki jubilej trebamo dostojno i s ponosom obilježiti, a to ćemo uspjeti, ako se svi potrudimo.

Ciljevi  projekta:

• Njegovati domoljubne osjećaje te razvijati svijest o pripadnosti hrvatskome narodu
  • Tekovine Domovinskog rata, ratno i poratno vrijeme čuvati kao naslijeđe za  budućnost.
  • Njegovati ljubav prema domovini, njezinoj povijesti, kulturi i običajima, ljepoti jer:

„Narodi propadaju samo onda kad izgube uspomenu na svoju prošlost“ i

„Navik on živi, ki zgine pošteno“.

Vrijeme ostvarivanja projekta:

Projekt se ostvaruje od početka školske godine ( 1. rujna 2016.) do Dana škole ( 29. travnja 2017.)

Dođite u školu sa savjetima, starim fotografijama i spremnošću za pomoć.

Vaša ravnateljica

Kraj školske godine!