> PŠ Cerić

Škola za roditelje u Ceriću

Autor: Marica Jurec, 19. 4. 2014.

Tijekom prvih mjeseci drugoga polugodišta šk. god. 2013./14.  u OŠ Zrinskih Nuštar, PŠ Cerić organizirana je škola za roditelje u suradnji učiteljice 3. razreda Marice Jurec i socijalne pedagoginje škole Karoline Burek Bilokapić.

Projekt  "Škola za roditelje-Cerić“ organiziran je u sklopu Školskog preventivnog programa s ciljem unaprijeđivanja i razvijanja roditeljskih vještina kao bolje  suradnje roditelja i škole, a sve u  interesu dobrobiti  i zdravog razvoja djece.

Projekt je ostvaren sa grupom roditelja 3.r. PŠ Cerić kroz šest  interaktivnih radionica u trajanju od 90 minuta. Teme radionica odnosile su se na: poboljšanje komunikacije roditelja i djece, prepoznavanje vlastitih odgojnih stilova, osvještavanje odgovornih i neodgovornih ponašanja djece kao i ponašanja odraslih, razvijanje pozitivne slike o sebi  i samopouzdanja kod djece, razvijanje samokontrole i kontrole emocija, poticanje pozitivne discipline, osvještavanje potreba roditelja izvan roditeljske uloge, kvalitetno provođenje vremena s djecom, prepoznavanje problema u ponašanju djeteta i traženje rješenja.

Zajednička  druženja, razmjena iskustava, međusobna podrška i stručna perspektiva voditeljice doprinijeli su jačanju roditeljskog samopouzdanja i samosvijesti, te većeg povjerenja u sebe i dijete

Najvažnije postignuće naše male škole roditeljstva  je to što su roditelji bili zadovoljni načinom na koji su „učili” o roditeljstvu i što su svjedočili o tome kako su naučeno uspješno primjenjivali kod kuće, u odnosu sa djecom.

Na kraju projekta  naši su roditelji stekli svoje “diplome roditelja” te im iskreno čestitamo na tome i pozivamo i sve druge naše roditelje da nam se pridruže u budućim ciklusima  „Škole za roditelje“.

« Siječanj 2018 »

VREMENICI 2017/2018.