Završna priredba učenika PŠ Marinci
Autor: Marija Lesandrić, 25. 6. 2015.

Učenici OŠ Zrinskih Nuštar, PŠ Marinci posljednjeg su tjedna nastave imali pune ruke posla. Marljivo su uvježbavali igrokaze i recitacije, zagrijavali svoje glasnice, složno pjevali i ponavljali plesne korake kako bi svojim roditeljima, bakama, djedovima i prijateljima pokazali što su sve ove nastavne godine naučili.

Osim završne, svečane priredbe, učenici su prezentirali naš ovogodišnji projekt  „Zemlje Europe – Njemačka“ te svim gostima prikazali što su naučili o jednoj od najrazvijenijih europskih zemalja. Približili smo im zemljopisne posebnosti, povijest, kulturu, kulturnu baštinu, tradiciju, običaje, umjetnost, jezik i kuhinju. No, ovdje nije bio kraj iznenađenjima za naše drage goste. Uz pomoć svojih učiteljica Nevenke Škrabo i Marije Lesandrić, učenici su postavili likovnu izložbu na kojoj je bilo stotinjak njihovih uradaka. Izložba je bila logičan završetak uspješne nastavne godine tijekom koje smo postigli brojne i zapažene uspjehe na likovnim natječajima.

U nastavku donosimo popis nagrađenih učenika.

MARKO TOTH (1. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju „Europa u školi“.

NATALIJA MARUŠINAC (1. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju „Radost slikanja uz glazbu“.

VALENTIN ANDRIČEVIĆ (2. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju „Radost slikanja uz glazbu“.

LANA KAPOŠI (2. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju „Radost slikanja uz glazbu“.

MAGDALENA KUNTIĆ (2. razred PŠ Marinci) za osvojeno prvo mjesto na likovnom natječaju „Dunav-rijeka fantazije“.

ANA MARINA (2. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnim natječajima „Tradicija i suvremenost“, „Radost slikanja uz glazbu“ i „Zeleno srce kuca za nas“.

ANTE ŠIMUNOVIĆ (2. razred PŠ Marinci) za osvojeno 3. mjesto na likovnom natječaju „Dunav-rijeka fantazije“ i uspješno sudjelovanje na likovnim natječajima „Radost slikanja uz glazbu“ i „Zeleno srce kuca za nas“.

LORENA FARKAŠ (3. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnim natječajima  „Europa u školi“ i „Zeleno srce kuca za nas“.

IVANA BRAJDIĆ (3. razred PŠ Marinci) za osvojeno prvo mjesto na likovnom natječaju „Zeleno srce kuca za nas“ i uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju „Radost slikanja uz glazbu“.

LEA KAPOŠI (3. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnim natječajima „Radost slikanja uz glazbu“ i „Zeleno srce kuca za nas“.

NATALIJA KUNTIĆ (3. razred PŠ Marinci) za osvojeno 4. mjesto na likovnom natječaju „Dunav-rijeka fantazije“  i uspješno sudjelovanje   na likovnom natječaju  „Zeleno srce kuca za nas“.

ANAMARIJA NOVIĆ (4. razred PŠ Marinci) za pohvaljeni rad i uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju „Tradicija i suvremenost“.

MARCK DUHANAJ (4. razred PŠ Marinci) za uspješno sudjelovanje na likovnom natječaju „Tradicija i suvremenost“.

Smijeha, pjesme i veselja nije nedostajalo, a potkrala se i koja suza radosnica naših dragih roditelja. Nadamo se da ćemo jednako marljivo, predano i složno nastaviti raditi i učiti iduće školske godine, a do tada veselimo se igri, smijehu i zasluženom ljetnom odmoru. Jedan naš učenik lijepo je to sažeo rekavši: „Bilo nam je lijepo, al' svejedno mi je drago da se kraj primakao!“