Izgradnja i završetak poligona za vježbanje
Autor: Nevenka Škrabo, 26. 6. 2015.

U sklopu mini projekta za školsku godinu 2014./2015. u PŠ Marinci  15. 11. 2014. započela  je izgradnja poligona za vježbanje. Poligon je osmišljen u cilju unaprjeđenja nastave tjelesne i zdravstvene kulture.  U izgradnju poligona su se uključili roditelji učenika prvog razreda PŠ Marinci i nekolicina mladih iz mjesta, kao i učenici s učiteljicom. Na poligonu su radovi trajali sve do kraja školske godine kada ga je svečano otvorila ravnateljica škole gospođa Dobrila Ereš.

Učenici u sklopu poligona imaju pješčanik za skok u dalj, penjalice, od starih automobilskih guma napravljeni su „ kozlići“ za preskakanje, klupe za podizanje trupa, preča za mjerenje izdržaja u visu, grede (obična,  uspon i pad), ali i stolove na kojima se može izvoditi nastava na otvorenom.

Iako su za izgradnju poligona korištene stare gume, trupci i kolutovi,  koji su nam donirani, bila su nam potrebna i dodatna materijalna sredstva za kupovinu materijala i boja. Dio sredstava smo dobili od  škole, a dio od općine Nuštar. Zahvaljujemo se ravnateljici škole gospođi Dobrili Ereš i načelniku općine Nuštar gospodinu Hrvoju Drinovcu. Zahvaljujemo se i Komunalcu Vukovar koji nam je donirao pijesak, kao i svima koji su pomogli svojim radom da se izgradnja poligona uspješno realizira.

U izgradnji su sudjelovali: Luka Sebić, Ivica Pap, Goran Farkaš, Jurica Toth, Marinko Petrić, Robert Kapoši, Ivica Kuntić, Mario Gubica, Vinko Sebić, Romeo Usmijani, Anton Duhanaj, Pavao Pap, Ivan Jelenić, Petar Nović, Zvonimir Usmijani, Antonio Nović, Anamarija Nović, Ivana Marković, Lea Kapoši, Ivana Brajdić, Natalija Kuntić, Ante Šimunović, Gašpar Sebić, Lorena Farkeš, Ema Farkaš, Mihael Sebić, Nikola Petrić, Marck Duhanaj, Karmen Petrić, Dražen Ramač, Manuela Duhanaj, Domenik Duhanaj, Emanuel Duhanaj, Leon Andričević , Marijana Jelenić, Natalija Marušinac, Marko Toth, Nikola Petrić, Nikolina Petrić, Josip Kapoši, Lana Kapoši, Valentin Kapoši.